Yeni Bir Dil Etkili Bir Şekilde Nasıl Öğrenilir?

Her şeyde olduğu gibi yeni bir dil öğrenirken de pratiğe ihtiyaç duyarız. Peki yeni bir dil öğrenmenin en etkili yolları nelerdir? En iyi kelime ezberleme yöntemleri nelerdir? Konuşma becerimizi nasıl geliştiririz?

Online konuşmaDünyanın herhangi bir yerinden online pratik yapmak isteyecek birilerini bulabilirsiniz.

Dil öğrenme programıPrograma bağlı olarak, yabancı bir ülkeye yerleşebilir, bir ailenin yanında yaşayabilirsiniz.

Yaygın kullanılan bin kelimeyi ezberlemeAraştırmalara göre en yaygın kullanılan bin kelimeyi ezberlemek konuşma dilinin %90’ını öğrenmek anlamına geliyor. Günde sadece 5 dakikanızı harcayarak 10 yeni kelime öğrenebilirsiniz.

Conversation classYeni insanlarla tanışmaktan ve yeni diller öğrenmekten hoşlanıyorsanız conversation class yöntemi sizin için uygun. Haftada bir gün birkaç saatliğine sizinle aynı dili öğrenmek isteyen kişilerle pratik yapabilirsiniz.

Online özel dersDil öğrenmek için yeterince zamanınız yoksa online özel dersleri düşünebilirsiniz. Böylece çok fazla zaman ve para harcamadan evinizden dil öğrenebilirsiniz. Birebir ders alacağınız için daha da kolay öğrenebilirsiniz.

Hedef dilde ev düzenlemesiEvinizde günlük kullandığınız eşyalarınıza öğrenmek istediğiniz dildeki anlamlarını yazabilirsiniz. Bu şekilde çok kolay bir şekilde kelime haznenize yeni kelimeler ekleyebilirsiniz.

Yabancı dilde filmlerSevdiğiniz filmleri bir de yabancı dilde izlemeyi deneyin. Sadece dinleyerek anlamak zor gelirse aynı dilde altyazılar ekleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir