Kanadım Yok Ama Uçuyorum

Kanadım Yok Ama Uçuyorum

Bu devirde uçanın bu kadar kolaylaştığı bu dönemde sanırım uçmayan çok az insan vardır. Uçmayan insan için söylemek istiyorum ki böyle bir deneyimi kesinlikle yaşamanız gerekiyor ve bu ayrıcalıktan mahrum kalmamanız gerekiyor. Sandığınız gibi korkutucu yada gerilim dolu bir yolculuk olacağını düşünüyorsanız büyük ihtimalle yanlış düşündüğünüzü bu eğlenceli deneyimi yaşadığınızda anlayacaksınız. Her şey bir yana sizin birey olarak ne kadar özel ve önemli olduğunuzu hatırlatacak, hak ettiğiniz hizmeti ve değerli göreceğiniz bu deneyim sizi beklediğinizden çok daha fazla mutlu edeceğine kesin gözüyle bakabilirsiniz.

Bende Uçmak İstiyorum

Eğer bu sizde böyle düşünüyorsanız hemen önünüzde ki seyahat planınıza bir göz atın ve tarihlere uygun ve elbette cebinize uygun olanucuz uçak bileti seçeneklerinden birini ayırtın. Bu deneyim sizi yeni keşiflere ve yeni seyahat planlamalarınıza sebep olacak. Bu kadar kolay ve keyifli bir seyahat için kendinize zaman ayırın. Kararınızı verdiyseniz hadi tarihlere bakın ve yolculuk başlasın. Planlı yapılan yolculuklar sizin ve bütçeniz için kesinlikle çok daha faydalı olacaktır. Önceden alınan uçak bileti her zaman daha avantajlı, daha uygun ve uçuş tarihinize kadar daha geniş düşünmenizi sağlayacaktır. Çünkü bu şekilde yapılan bilet alımlarında değişiklik, iade veya iptal etme durumları çok daha kolay ve zararsız olacaktır. Eğer seyahatiniz son dakika gelişti ve gitmek zorunda iseniz bilet fiyatlarının yüksek olduğunu göreceksiniz ki bu bir çok insanın karşılaştığı durumlardan biridir. Yine böyle durumlarda sizin için çalışan uçak firmaları size yardımcı olacaktır. Seçeneklerin arasından istediğinizi seçme, en uygun olanı bulma şansına sahipsiniz. Yine tekrarlamak isterim ki size tavsiyem planlı uçuş rotanızı belirlemek ve en uygun fiyatlarla keyifle uçmak.

Uçak İçinde Neler mi Var?

Her şeyden önce sessizlik var. Eminim ‘Uzaktan bu kadar ses çıkartıyorsa içinde duramam’ dediğinizi duya gibiyim. Deneyimlerime bakarak garantisini verebilirim ki asla öyle korktuğunuz gibi bir rahatsızlık yaşamayacaksınız. Kapıda sizi hazırda bekleyen hosteslere selam vermek sizin için ayrılmış olan o tonlarca demir parçasının içerisinde ki koltuğunuza oturmak, sabırsızlıkla beklemek çok keyifli.

Nasıl Keyfini Çıkarabilirim?

İşte en önemli konuya geldik. uçak biletinizi aldınız, uçuş tarihiniz geldi. Özel servis istediniz aracınız geldi ve sizi uçağınıza götürmek üzere yola çıktı. Daha havaalanına gelmeden o heyecan başlıyor. Güvenlik kapıları bekleme salonları, fondan gelen sizin gibi bekleyen yolcuların uçuş bilgilerini veren yer hostesleri, er şey ama her şey başlı başına bir heyecan. Şimdi sizin için de anas geldi ve uçuş kapısına gönelmeniz istenildi. yanınızda sadece küçük bir çanta ile kilometrelerce yolu dakikalar sonra gideceğinizi bilmek, elleriniz terlemeye başladı ve ilk kez uçacak olanlar için yüzünde heyecanla karışık bir gülümseme. Hemen herkesin dikkatini çeker ve siz yalnız olmadığınızı bilirsiniz aslında. Uçuş hosteslerine selam verdiniz, bazen Pilot arkadaşlarımız da kapıda olurlar ve yolculara selam verirler. Bu bile başlı başına ayrıcalıktır. Çünkü düşünsenize tonlarca ağırlıgında ki uçağı tek başına kaldıran ve bunu bir kaç tuş ile yapan Yetenekli, bilgili bir adam size ‘Hoşgeldiniz’ Diyor. mu harika. Koltuğunuza oturun ve bu deneyimiz tadını olabildiği kadar çıkartmaya çalışın.

‘Kaptan Pilotunuz Konuşuyor, Herkese İyi Uçuşlar Diliyorum’

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir