HALI YIKAMA SÜREÇLERİ

Kadıköy Halı yıkama alanında önemli bir kaliteye sahip firmamız ile iletişime geçilmesi halinde son derece profesyonel bir hizmet alımı söz konusu olmaktadır. Öncelikle halının cinsi ve metrekaresi belirtilmelidir. Ayrıca halının kullanım süresi de önemlidir. Bu bilgiler ışığında hem fiyat belirlenmekte hem de yapılacak işlemlerde birtakım değişiklikler olabilmektedir. Bilinmelidir ki uzun yıllar kullanılan halıların yıpranmaları çok daha fazla olmaktadır.

Bu sebeple aşırı deforme ya da yırtık olan halılara yapılacak işlemler için onay alınması gereklidir. Son derece titiz bir şekilde yapılan Kadıköy halı yıkama işlemlerinin birçoğunda makine kullanımı söz konusudur. Bununla birlikte tecrübeli kişiler tarafından hizmet verildiği için herhangi bir aksilik olması da imkân dâhilinde değildir. Firmamızın tercih edilmesi halinde oldukça memnun kalınacağı da şimdiden söylenebilir. Ayrıca bunun yanı sıra halılar, belirtilen süre içinde de teslim edilmektedir.

Halı yıkama işlemlerinde öncelikle toz alımı yapılmaktadır. Halının hangi türde olduğu bu açıdan önem arz etmektedir. Yapılacak işlemlerin makine kullanılarak yapılıp yapılmayacağı halıya bağlı olarak değişmektedir. Kadıköy halı yıkama işlemlerinde otomatik ya da yarı otomatik özelliği sahip makineler kullanılmaktadır. Aynı zamanda şampuan ve benzeri kimyasal ürünlerin kullanımı da olabilmektedir. Kalıcı lekelerin çıkarılması için farklı ürünler kullanılmaktadır. Son derece tecrübeli olan kişiler tarafından yapılan fırçalamalarda halının temizlenmesi açısından önemlidir. Durulama, sıyırma, vakumlama işlemlerinden sonra da sıkma, asma, kurutma ve havalandırma yapılamadır. Özel odalarda kurumaya bırakılan halıların tam olarak kuruması sağlanmaktadır. Islak bir şekilde havalandırılması oldukça büyük sorunların oluşmasını sağlayacağı için tercih edilmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir